Jak nie pożyczać?

Dodane: 07-08-2014 16:51
Jak nie pożyczać? Jak wziąć pożyczkę i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było dostać odpowiedź - udaj się do doradcy. Niestety, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje. Jeśli posiadamy do ulokowania oszczędności,...Jak wziąć pożyczkę i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było dostać odpowiedź - udaj się do doradcy. Niestety, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeśli posiadamy do ulokowania oszczędności, ale kompletnie nie mamy pojęcia o bankowości i lokatach, to udajemy się do specjalisty po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie zagwarantuje, że wybierzemy najlepszą opcję. Niestety, wyszło, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Doradzają produkty, z których nalicza im się najwyższa prowizja, nie zawsze informując o tym, jakie ryzyko ponosi klient. Dlatego wielu ludzi straciło swoje oszczędności.

Ten sam problem dotyczy pożyczek, szczególnie długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów w obcych walutach pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wielu ludzi zaufało, nie zabezpieczając się w żaden sposób przed ryzykiem. Najwięcej muszą zapłacić ci, którzy wzięli kredyt, kiedy frank był najtańszy. Niestety, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze! pożyczki pod zastaw szczecin

© 2019 http://gielda-komputerowa.com.pl/